Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

6.6.16

Rzućmy okiem na ... #Me

Tytuł: #Me
Autor: Joanna Fabicka
Wydawnictwo: YA!
Liczba stron: 208
Rok wydania: 2016Zazwyczaj nie czytam takich książek, jednak pewna osoba zachwalała ją. Więc dałam jej szanse. A co tam! I się nie zawiodłam. Nie ma w niej czarodziei, wampirów czy innych istot fantastycznych, ale mi się spodobała.

#Me opowiada o życiu Sary Krawczyk, piętnastoletniej dziewczynie, ukrywającej się w za dużych ubraniach. Jej historię zapoznajemy na początku roku szkolnego, gdzie Sara miała mały wypadek z wychowawcą. Dziewczyna nie była lubiana w szkole, więc nic dziwnego, że chciała się przypodobać innym. Do tego jeszcze dochodzi atrakcyjna dziennikarka Ewa, która tylko, jak może zaniża samoocenę głównej bohaterki. Niestety, ta oto kobieta też jest alkoholiczką.

Autorka ukazuje prawdziwe życie dzieci, które przeżywają ten koszmar. Strach przed pijanym rodzicem. Strach przed utratą. Strach przed prawdą. Nigdy się nie wie czy rodzic wróci cały do domu czy nie zobaczy go któryś z sąsiadów. Nawet kiedy przestaje pić jest obawa o następne dni. Kiedy znowu zacznie? Kiedy przestanie już na dobre? Czy kiedykolwiek przestanie?

Sara próbuje normalnie żyć, choć sama musi o wszystko dbać. Poznaje ludzi, których powoli obdarza zaufaniem. Poznaje prawdę o swoim ojcu. Z wielkim trudem nie daje depresji czy bezradności się zeżreć. To pokazuje, jak twardy może stać się człowiek.

#Me daje nadzieję, że zawsze po burzy musi nastąpić tęcza. I że zawsze znajdzie się osoba, która się wesprze.

Zazwyczaj, gdy czytam książki polskich autorów mam trudności z doprowadzeniem jej do końca, lecz tym razem przeczytałam ją w jeden dzień. Jest łatwo napisana, szybko się ją czyta … Ale! Jest ona przeznaczona dla nastolatków. Pełno w niej zwrotów potocznych oraz angielskich. Więc jeśli Ci to nie przeszkadza, możesz dać szansę tej książce. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz