Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

9.6.16

Rzućmy okiem na ... Zwierzogród

Tytuł: Zwierzogród
Oryginalny tytuł: Zootopia
Wytwórnia: Walt Disney Pictures
Rok produkcji: 2016
Już od kiedy trailer tego filmu pojawił się w internecie miałam ochotę obejrzeć go. Szczerze, to nawet nie zerknęłam na zwiastun. Wystarczyły gify leniwców. W końcu po czterech miesiącach udało mi się go obejrzeć.

Pierwsza scena wyjaśnia nam jakimi regułami rządzi świat zwierząt. Wszyscy żyją ze sobą w zgodzie. Judy Hops, nasza główna bohaterka jest małym króliczkiem z wielkim marzeniem. Chce zostać policjantem i zmienić świat na lepszy. Nawet gdy rodzice są sceptycznie do tego nastawieni i wolą by ich córka sprzedawała marchewki, Judy dąży do spełnienia swojego marzenia. Kończy szkołę policyjną, jako najlepsza w klasie, a następnie dostaje posadę w mieście Zwierzogród. Tylko nie wszystko idzie po jej myśli. Szef Bogo przydzielił ją do … Pilnowania parkometrów. Wiadomo, jaką minę miał nasz króliczek.

Wtedy poznajemy Nicka, chytrego liska, zajmującego się swoją (niekoniecznie legalną) pracą. Będę szczera, gdyby był człowiekiem na 100% bym się w nim zakochała. Uwielbiam jego miny oraz charakter. Jednak Hops miała inne zdanie o nim niż ja. Aż do czasu …

Judy Hops jest tą postacią, którą każdy chciałby zostać. Jest słodka i urocza, ale także uparta, pracowita i nie da sobie w kaszę dmuchać. Dąży do celu nawet kiedy nikt ją nie wspiera. Uczy się na błędach. Ona woli zrezygnować z posady niż żyć w kłamstwie, okłamywać wszystkich.

Zwierzogród (albo Zootopia – dla tych, którzy wolą angielską wersję) jest najlepszym filmem animowanym tego roku. Zazwyczaj nie oglądam filmów Disneya ze względu na piosenki, co 10 minut, więc na całe szczęście nie uwzględnili tego w nowej produkcji. Gdy Judy jechała do Zwierzogródu leciała muzyka i to nawet mi się spodobała. Shakira jako Gazelle nie wnosiła zbytnio do fabuły, lecz też nie irytowała.

Chciałabym też wspomnieć, iż przez film przewijały się nawiązania do innych produkcji, takich jak Ojciec Chrzestny czy Breaking Bad (na pewno ktoś to dostrzegł).


"- Jaka miękka!
 - Hej!
 - Inne owce przede mną uciekają
 - To może ją od razu ogolisz, co?
 - Jak wata cukrowa!
 - Przestań"


A Wy? Co sądzicie o tym filmie? Jaki jest Wasz ulubiony cytat?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz