Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

20.6.16

Rzućmy okiem na ... Alicja i Lustro Zombi

Tytuł: Alicja i Lustro Zombi 
Oryginalny Tytuł: Through the Zombie Glass
Autor: Gena Showalter
Seria: Kronika Białego Królika (tom 2)
Wydawnictwo: Mira albo HarperCollins
Liczba stron: 444
Rok wydania: 2014
-Naprawdę nie rozumiesz, że tak bardzo się boisz stracić ludzi, na których ci zależy, że ich odpychasz od siebie, zanim zdążą wniknąć ci w serce?

W końcu mogłam sięgnąć po drugą część cyklu „Kroniki Białego Królika”. Nie wiem ile czasu czekałam na nią w bibliotece, ale nareszcie ten dzień nadszedł. I na całe szczęście jeszcze coś trochę pamiętałam z poprzedniej części.

W książce „Alicja w Krainie Zombie” Ali Bell spotyka wielkie nieszczęście. Traci całą rodzinę w wypadku samochodowym. Z tego powodu musi zamieszkać u dziadków, zmienić szkołę. Na dodatek poznaje Cole'a, z którym łączy wizje. Dowiaduje się prawdy o świecie. Okazuje się, że jej ojciec miał rację; potwory naprawdę istnieją.

W drugiej części Ali ma poważniejsze problemy. Do miasta przyjeżdżają nowi Zabójcy. Z jednym z nich, Gavinem, dzieli się wizją. Cole nie jest tym zadowolony, ponieważ owa przepowiednia pokazuje tę dwójkę w dość jednoznacznym momencie. Od tej chwili Ali i Cole nie są razem, jednak nadal przyciąga ich do siebie.
Jednakże to nie wszystko. Główną bohaterkę coś wyżera od środka. Nie może znieść myśli, że może stać się jednym z potworów, których tak bardzo nienawidzi. Przez całą książkę szuka rozwiązania, lecz czy naprawdę da się ją uleczyć?

Początek wcale mnie nie zaskoczył. Chyba w większości książkach o miłości podczas drugiej części dochodzi do zerwania. W tej powód był dość banalny, ale rozumiem, dlaczego. Cole nie chce być zranionym, więc woli ranić innych, czyli dziewczyny. Podoba mi się, jak autorka potrafi zrobić napięcie między postaciami. Niby chcą być przyjaciółmi, niby partnerami. Mimo, że Ali zachowuje się jak suka wobec byłego (co mnie czasami wkurzało), to on się nią opiekował. I te sceny, w których Ali, Cole oraz Gavin byli razem – cudo!

Drugie oblicze Ali coraz bardziej próbuje wyjść na zewnątrz, co prowadzi główną bohaterkę do szaleństwa. W pewnym momencie bariera pęka. A.Z. Kontroluje ciało, które łaknie duszy. Ali Bell ma tego dość, poszukuje lekarstwa. Czy spotkanie z nieznajomym to dobry pomysł?


Nie pamiętam za dobrze pierwszej części, jednak tamta książka była lepsza. Co nie znaczy, że „Alicja i Lustro Zombi” jest złe. Nie! Jednakże gdybym miała wybierać, wybrałabym „Alicję w Krainie Zombie”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz